داوطلبان کنکور 1402 برای ایجاد سابقه تحصیلی اقدام کنند

آنچه در این مقاله می خوانید

الزام ایجاد سابقه تحصیلی برای متقاضیان کنکور 1402

همه داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ (اعم از دانش آموزان و فارغ­ التحصیلان شاخه های نظری، فنی و حرفه ­ای و کار و دانش در تمام نظام های آموزش و پرورش) باید نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی اقدام کنند.

به دنبال انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در مرحله اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ از ۸ آبان ۱۴۰۱، اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ منتشر شد.

بنا به تصمیم شورای راهبری مصوبه کنکور در جلسه ۱۹ مهرماه ۱۴۰۱ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، همه داوطلبان (اعم از دانش آموزان و فارغ التحصیلان شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش در تمام نظام های آموزش و پرورش) باید نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی بر اساس برنامه اعلامی وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند.

در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ و بعد از آن، برای داوطلبانی که سابقه تحصیلی ناقص دارند و یا کلاً سابقه تحصیلی ندارند، سهم نمره کل سابقه تحصیلی به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب در گروه درخواستی اعمال می شود و نمره آزمون اختصاصی جایگزین آن نخواهد شد.

لازم به تاکید است در صورتی که داوطلبی در امتحاناتی که وزارت آموزش و پرورش برای ایجاد سوابق پیش بینی می کند شرکت نکرده و اقدام به ایجاد سوابق تحصیلی در دروس عمومی و اختصاصی نکنند، نمره آن دروس برای آنها صفر لحاظ خواهد شد.

 

مجتمع آموزشی کیان

از دبستان تا دانشگاه با شما هستیم...

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست